E-Ticaret Sitesi Nedir?

Dünyada en yaygın şekilde kullanılan bu sistem bilindiğinin aksine daha detaylı ve çok daha büyük bir kapsam içermektedir. Sadece ürün satış ve ürün tanıtım amacı ile değil ticaretin bilgisayar ağları üzerinde daha etkili bir hale gelmesi uluslararası bağlantıların güçlenmesi ve daha faydalı hale gelmesi, üretici, tedarikçi ve tüketici arasında ki ilişkileri daha profesyonel hale getirmesi için günümüzde en yaygın kullanılan fakat, ülkemizde hala tam anlamıyla kullanılamayan bir sistemdir.

E-Ticaret denildiğinde ülkemizde akla gelen ilk unsur, ürün ve hizmet alışverişi yapılabilen sanal platform olarak anımsan maktadır. Ülkemizde son bir kaç yıldır daha aktif bir şekilde kullanılan bu sistem, sadece kurum ve kuruluşların ticaret aracı olmaktan daha ziyade, uluslararası ticaret kapıları açmakta kullanılan ve kullanılabilecek en profesyonel ticaret yoludur.

Masrafları düşük, kullanımı basit fakat bir o kadar da zorluğu olan bu sisteme sahip olmak ülkemizde en basit şeylerin başında gelmektedir.

Ülkemizde E-ticaret adı altında verilen hizmetler tek bir noktada kısıtlanmıştır. Şöyle ki bir kaç örnek verecek olursak eğer, “Gitti Gidiyor, Sahibinden, Markafoni, Çiçek Sepeti” gibi platformlar sadece E-Ticaret in en belirgin yöntemlerinden biridir. Ama malumdur ki ülkemizde sadece kullanılan bir kaç E-ticaret yöntemi arasında, çoğu kullanıcı E-Ticaret’in bundan ibaret olduğunu sanmaktadır.

Şimdi ise burada sizlere E-ticaret in en çok hangi yöntemlerle yapıldığını paylaşalım;

 1. Ürün Satış ve Alış Platformları
 2. E-Bülten ve Mail Sistemleri
 3. Global Web Siteleri
 4. Kurum ve Kuruluşlar için Özel Yazılımlar
 5. Sosyal Medya Unsurları
 6. Sanal Banner ve Reklam Unsurları

Kısaca bütün bu sistemlerin ortak olarak buluştuğu en büyük ağ olan İnternetin sunabileceği her platform, yazılım, ve diğer unsurlar E-Ticaret için bir olanak sağlamaktadır.

E-Ticareti kimler kullanabilir?

E-Ticaret’i yasal olarak reşit olmuş herkes kullanabilir. Fakat bu sistemi kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar ve uyulması gereken kurallar vardır. Bunlara riayet edildiği takdirde başarılı bir şekilde kullanmak mümkündür.

Eğer sizde E-Ticaret in faydalarından yararlanmak istiyorsanız, öncelikle bu konuda yeterli bilgiye sahip olmanız ve bu konuda çalışabileceğin profesyonel partnerler bulmanız gerekir. Çünkü E-Ticaret de en büyük unsur GÜVEN’ dir. Ürün satacağınız ve alacağınız kişi, kurum ve kuruluşlara hizmetinize dair güven vermeniz mutlak gereken bir unsurdur.

E-Ticaretin Faydaları Nelerdir?

E-Ticaretin aslında faydalarını, saymakla bitiremeyiz, en belirgin özelliği ise düşünceye dayalı yeni yöntemler keşfedilmeye açık en uygun platform olmasıdır. Ama en belirgin bir kaç faydalarından bahsedecek olursak eğer bunların başında ilk olarak ;

 • Sanal Mağaza Olanağı
 • Daha Az Masraflı Olması
 • Her Türlü Ürün ve Hizmetin Sunumu ve Satışı
 • Bölgesel ve Kitlesel Hedeflere Daha Rahat Ulaşma
 • Sürekli Aktif ve Hazır bulunması

gibi bir çok fayda sağlamaktadır. Ürün ve Hizmet sunan her firma E-Ticaret’in sağladığı kolaylıklardan faydalanabilir.

Eğer sizde E-Ticaret’den faydalanmak istiyorsanız, ilk adımla başlayabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bakalım sizin için neler yapabiliriz.