Statik Web Sitesi Nedir?

Statik web sitesi, genelde sadece bilgilendirme amacıyla yapılan yada bir işletme kurulu yada benzeri türde bir yapılanma için yapılan web site türlerinden biridir.

Statikbir Web sitesi, monoton veya az güncellenen sitelerdir. İçerik sık bir şekilde değişikliğe uğramaz. Genellikle uzun süre değişiklik olmayacak olan sitelerdir. Ziyaretçi veya üye katkısı yok denecek kadar azdır. Site tamamen siteyi oluşturan kişi tarafından düzenlenebilir.Statik Web Siteleri

Statik web sitesi sadece tasarımcı tarafından düzenlenebilen, sabit ve basit içerikleri bünyesinde bulunduran web site türüdür. Eğer bir firmanız varsa ve sadece kim olduğunuzu ne iş yaptığınızı ve sizinle iletişim kurabilecekleri basit bir form olmasını istiyorsanız, bir statik site sizin işinizi görecektir. Fakat statik bir web sitede güncelleme sadece tasarımcısı tarafından yapıldığı için gerek kullanıcılar tarafından gerek arama motorları tarafından (Google, Yahoo, Bing, Yandex vs.) çok dikkate alınmayacaktır. Bu tarz siteler ile sadece bilgilendirme yapılabildiği gibi içeriklerde değişiklikler de uzun süre değişiklik olmaz.

Kısacası sadece bilgi vermek amaçlı bir web sitesi istiyorsanız ve uzun süre bu sitede değişiklik yapmayı planlamıyorsanız statik web sitesi sizin işinizi görecektir.